Prečo nechcem byť politikom

Branislav Dudáš, 6. februára 2012

Najprv som chcel o politike a ekonómii písať, ale nestačilo by mi to. Chcel som udalosti tvoriť. Preto som sa nasmeroval na budúcnosť v politike. Dnes už nechcem ani to. Rozhovory s ľuďmi, dôvody ich volebných rozhodnutí (“…lebo je vtipný, keď je ožratý…”), súčasné politické dianie a zamýšľanie sa nad sebou postupne dusili môj zápal. Svoju budúcnosť idem hľadať inam.

Ak ste vedecky gramotní, svet pre vás vyzerá inak. Je to jedinečný spôsob spochybňovania toho, čo vidíte a počujete. Keď ste posilnení týmto stavom mysle, sú pre vás dôležité objektívne pravdy. Pravdy o svete, ktorý existuje mimo všetkého, čo vám hovorí váša viera.

Jednou z objektívnych právd je, že naša vláda nefunguje, nie preto, že máme nesprávne fungujúcich politikov, ale pretože máme nefungujúcich voličov. Mojim cieľom, ako vedca a učiteľa, teda nie je stať sa prezidentom a viesť nefungujúci elektorát, ale predovšetkým vzdelávať ľudí, aby mohli zvoliť tých správnych lídrov.

If I were President… – Neil deGrasse Tyson

New York, Aug. 21, 2011

Ak aj vy súhlasíte s touto myšlienkou alebo nechcete byť politikom, prosím zdieľajte tento článok. Možno zachránite pár slušným ľuďom budúcnosť.

Takmer dôležitá informácia:

Nemoderovaná diskusia má zásadný vplyv na to, aký pocit majú čitatelia z článku, ktorý čítali. Preto, ak chcete, môžete mi poslať ľubovoľný komentár cez tento odkaz. Ak mi ku komentáru napíšete aj mail, možno sa Vám ozvem späť. Ak Váš komentár bude zaujímavý, alebo si zaslúži odpoveď, zverejním ho.